MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

5. rocznica utworzenia JW NIL
2013-09-09

"Chciałbym podziękować dziś wszystkim tym, którzy narażają własne zdrowie i życie realizując zadania na rzecz jednostki”. – tymi słowami płk Mirosław KRUPA zwrócił się do żołnierzy i pracowników wojska, którzy w piątek 6 września uczestniczyli w okolicznościowym spotkaniu zorganizowanym z okazji z 5. rocznicy utworzenia jednostki NIL.

Zwracając się do żołnierzy i pracowników wojska, dowódca podkreślał ich wkład w rozwój jednostki. Podziękował za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków, a sympatykom jednostki za pomoc i życzliwość, na którą zawsze żołnierze NILA mogą liczyć.

Piątkowe spotkanie było okazją do wręczenia żołnierzom odznaczeń i wyróżnień. Kilkunastu komandosów z rąk Dowódcy Wojsk Specjalnych odebrało medale i odznaczenia przyznane przez prezydenta RP: Medale za długoletnią służbę wojskową, Medale za zasługi dla obronności oraz gwiazdy za służbę w misjach w Afganistanie i Iraku. Tradycyjnie już, w dniu święta wręczano Odznaki Pamiątkowe Jednostki. Dowódca wręczył wyróżnienia i nagrody zwycięzcom II edycji nocnego marszu „Śladami gen. NILA – od zmierzchu do świtu”.

Uroczysty apel zakończono składając wiązanki kwiatów pod pomnikiem Patrona gen. Augusta Emila Fieldorfa NILA oraz pod Obeliskiem gen. Potasińskiego.

W uroczystości uczestniczyli m.in dowódca Wojsk Specjalnych gen. bryg. Piotr Patalong, senator Bogdan Klich, Dowódca Garnizonu Kraków gen. bryg. Andrzej Knap, dowódcy pozostałych Jednostek Wojsk Specjalnych, przedstawiciele jednostek Wojsk Lądowych i Sił Powietrznych. Obecny był także przedstawiciel rodziny patrona gen. Augusta Emila Fieldorfa NILA  Leszek Zachuta.

MON-FB
MON-Tweet


GALERIA