MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
Aktualności

Ostatnie pożegnanie kawalerzysty
2013-09-06

W piątek, 6 września 2013 roku w kościele pod wezwaniem Św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli odbyły się uroczystości pogrzebowe żołnierza 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, który zmarł w wyniku odniesionych ran podczas ataku rebeliantów na Polską bazę Ghazni w Afganistanie.

W ostatniej drodze kawalerzyście towarzyszyła rodzina, bliscy, koledzy, przełożeni oraz przedstawiciele najwyższych władz państwowych, wojskowych i samorządowych. Przed mszą żałobną, koncelebrowaną m.in. przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka odczytano postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o odznaczeniu pośmiertnym kawalerzysty Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego oraz nadaniu Gwiazdy Afganistanu za nienaganną służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w ramach XIII zmiany. Decyzją Ministra Obrony Narodowej żołnierz 25.BKPow. został pośmiertnie awansowany do stopnia starszego chorążego.

Pogrzeb odbył się zgodnie z ceremoniałem wojskowym a asystę honorową wystawili żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej. Salwa honorowa była ostatnim hołdem, jaki swojemu koledze oddali tego dnia kawalerzyści.

Na prośbę rodziny zmarłego żołnierza dane personalne nie zostały podane do publicznej wiadomości, jak również prosimy media o uszanowanie ich prywatności.


Tekst i foto: por. Tomasz Pierzak
MON-FB
MON-Tweet


GALERIA