MON na FB i Twiterze MON na Facebook MON na Twitterze MON na G+
MON na YouTube MON na FlickR
  •  "Chciałbym podziękować dziś wszystkim tym, którzy narażają własne zdrowie i życie realizując zadania na rzecz jednostki”. – tymi słowami płk Mirosław KRUPA zwrócił się do żołnierzy i pracowników wojska, którzy w piątek 6 września uczestniczyli w okolicznościowym spotkaniu zorganizowanym z okazji z 5. rocznicy utworzenia jednostki NIL.
  • Przystojni ułani, piękne wierzchowce, pokazy władania białą bronią, ewolucje kaskaderskie na koniach, prezentacja układów woltyżerki – tak kawalerzyści obchodzili swoje doroczne święto w Warszawie. Nie zabrakło też pokazu wyszkolenia współczesnych żołnierzy, wojskowego sprzętu i tradycyjnej grochówki z żołnierskiego kotła.
  • „Należy rozwijać dotychczasową, dobrą współpracę, ale też szukać nowych długofalowych projektów” – powiedział minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak podczas rozmowy z ukraińskim ministrem Pawłem Lebediewem.
  • Liczymy na Wasze zaangażowanie, kreatywność i entuzjazm – powiedział szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Mieczysław Gocuł podczas uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski absolwentów Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu (WSOWL). Stopień podporucznika otrzymało 80 podchorążych.
2013-09-06
Spotkanie unijnych ministrów obrony w Wilnie
W dniach 5 – 6 września br. podsekretarz stanu w MON ds. polityki obronnej Robert Kupiecki reprezentował ministra obrony narodowej podczas nieformalnego spotkania ministrów obrony Unii Europejskiej w Wilnie.
wiecej

2013-09-06
Ostatnie pożegnanie kawalerzysty
W piątek, 6 września 2013 roku w kościele pod wezwaniem Św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli odbyły się uroczystości pogrzebowe żołnierza 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, który zmarł w wyniku odniesionych ran podczas ataku rebeliantów na Polską bazę Ghazni w Afganistanie.
wiecej

2013-09-06
Zawody wojskowych strażaków
Podsekretarz stanu ds. infrastruktury w MON Beata Oczkowicz obserwowała 5 września zmagania wojskowych straży pożarnych w ramach zawodów pożarniczych II poziomu na szczeblu Sił Zbrojnych. Rywalizacja odbyła się w Szkole Specjalistów Pożarnictwa w Centrum Szkolenia Logistyki w m. Grupa pod Grudziądzem.
wiecej

2013-09-06
Spotkanie ministra Siemoniaka z parlamentarnym wiceministrem obrony Ja...
O obronie przeciwrakietowej, cyberbezpieczeństwie oraz wzajemnych relacjach resortów obrony rozmawiał w piątek 6 września br. minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak z parlamentarnym wiceministrem obrony narodowej Japonii Akirą Sato.
wiecej

2013-09-06
Kolejny odcinek programu "NaszaArmia.pl"
W najnowszym odcinku magazynu Naszaarmia.pl relacja z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach oraz polskiego szpitala polowego w bazie Ghazni.
wiecej

2013-09-06
Pośmiertny awans dla rotmistrza Witolda Pileckiego
Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak podpisał decyzję o pośmiertnym mianowaniu rotmistrza Witolda Pileckiego na stopień pułkownika.
wiecej

2013-09-05
Defendery na MSPO rozdane
Wręczenie prestiżowych nagród Defender, przyznawanych przez żołnierzy przedsiębiorcom przemysłu zbrojeniowego, zakończyło XXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.
wiecej

2013-09-04
Powitanie zmarłego żołnierza
„Byłeś w Afganistanie, bo tego wymagała służba Ojczyźnie. Służyłeś tam w obronie rzeczy najistotniejszych: pokoju, wolności i prawa do godnego życia. Śmiertelne rany odniosłeś w czasie walki z rebeliantami atakującymi polską bazę, pragnącymi zadać śmierć Tobie, jak i innym żołnierzom. Chylę czoła przed Twoją postawą i największą ofiarą, jaką poniosłeś" - powiedział minister Tomasz Siemoniak podczas ceremonii powitania zmarłego żołnierza.
wiecej

2013-09-04
Dumny Weteran
W środę 4 września br. w Kielcach weterani ze Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, którzy już po raz kolejny uczestniczą w kieleckich targach przyznali statuetkę Dumny Weteran.
wiecej


wszystkie